טיול מאורגן לצפון הודו

אופיר טורס

טיול מאורגן לצפון הודו, 25/6/19 – 09/7/19, חצי פנסיון

כוכבי הטיול:

דלהי– קוטאב מינר, המסגד הגדול, שווקים, ראג' גאט, מקדש הלוטוס, אגרה, המבצר האדום והטאג' מהאל פושקאר, ג'יפור – מצודת אמבר, ארמון המל, מצפה אסטרונומי, מומבאי

יום 1: ת"א – מומבאיי – דלהי
ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון לטיסת אל על ישירה למומבאיי (בומביי). עםההגעה, טיסת המשך לדלהי, בירת הודו. העברה לבית המלון, בסיסנו לשלושת הלילות הבאים.

יום 2: דלהי העתיקה
יום טיול בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. נסייר באתרים עתיקים, ביניהם קוטאב מינאר– מינארט אבן עתיק שמסמל את ניצחון המוסלמים על שליטי האזור, נרכב בריקשות בסמטאות העיר העתיקה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות, נבקר במסגד הגדול של דלהי- הג'אמה מסג'יד ונותיר זמן חופשי לסיורים וקניות באזור
נסיים את הערב בביקור אצל משפחה הודית אמידה ונחווה הכנסת אורחים הודית טיפוסית.

יום 3: דלהי החדשה
נקדיש את היום לביקור בדלהי החדשה (אך לא רק) – ירוקה, נקייה ונעימה. נראה את שער הודו אשר נבנה לזכר הנופלים במלחמות, נראה את בנייני הממשל הקולוניאליים, בית הנשיא ובתי הנבחרים. נבקר במקדש הסיקי הראשי של דלהי ובראג' גאט- מקום שריפתו ואתר ההנצחה והזיכרון למהטמה גנדי. נבקר גם במקדש הלוטוס המפורסם- מקדש השייך לדת הבאהים. מקדש יפהיפה הבנוי משיש לבן ומוקף בבריכות וגינות.

יום 4: אגרה, המבצר האדום והטאג' מהאל
ניפרד מדלהי, וניסע דרומה אל אגרה. נקדיש את עיקר הביקור בעיר, לאחד מפלאי העולם והאתר התיירותי הידוע ביותר בהודו – הטאג' מאהל. המוזילאום עצום הממדים אשר נבנה על ידי הקיסר שה-ג'האן לזכר אישתו האהובה מומטז מהאל, אשר מהווה עד ימים אילו כמופת ליצירות ארכיטקטוניות. במשך 22 שנה עמלו על בניית המבנה בעל השיש הלבן אשר צבעו משתנה לאורך שעות היום לפי מיקומו של השמש. השתקפותו של המבנה במימי האגם הוא מראה עוצר נשימה. לאחר מכן נמשיך לסיור במבצר אגרה המוקף בחומה אדומה ושימש בעברו כמבצר צבאי ובתקופות מסויימות שימש כעיר בה שכנו ארומונות ומקדשים. לינה באגרה.

יום 5: פטיפור סיקרי, פושקאר
ניפרד מאגרה בנסיעה מערבה לכיוון פושקאר. בדרכנו נעצור לביקור בעיר הרפאים פטיפור סיקרי, העיר שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר- ושימשה כבירת האימפריה המוגולית במאה ה-16. העיר נבנתה ב- 1571 אך שימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. בנוסף ,נצפה אל המסגד הגדול שבעיר בו קבור השייח סלים. בתום הביקור במקום, נמשיך אל פושקאר הרוגעת, ששוכנת על גדות האגם הקדוש. לינה בפושקאר.

יום 6: פושקאר
יום טיול בעירו של האל בראמה – פושקאר, השוכנת ליד האגם הקדוש פושקאר שלפי המיתולגיה ההינדית נוצר ע"י פרח הלוטוס שנפל מחיקו של האל בראמה וכך נוצר האגם. נסייר בעיר ונראה את המקדש המיועד לאל בראמה. נמשיך לסייר בעיר על גדות האגם נצפה במאמינים ההינדים אשר לאורך כל שעות היום מבצעים טבילות טהרה באגם וטקסים דתיים שונים ואף מציעים לעוברי האורח להשתתף בטקסים. נותיר זמן לסיור וקניות בשווקיה הססגוניים של העיר . לקראת הערב ניתן לצאת לסיור גמלים (בתוספת תשלום) . לינה בפושקאר

יום 7: ג'יפור –מצודת אמבר
נצא בבוקר אל ג'איפור, "העיר הוורודה" המכונה כך בשל הצבע הוורוד העז של אבני החימר מהם בנויים בתיה של העיר העתיקה, הנחשבת לאחת מהערים היפות והמעניינות שבהודו .נקדיש את היומיים הקרובים, לביקור בבירת חבל רגא'סטן והאתרים שבסביבותיה: ג'יפור נחשבת לאחת הערים המיוחדות בהודו. היא כרך עירוני מלא בריקשות, פרות, נשים בסארי וגברים בטורבנים. את הבוקר נתחיל במצודת אמבר הנמצאת במרחק 15 ק"מ מג'ייפור. נעפיל למצודה רכובים על גבי פילים ומשם נצפה על האזור. המבצר משלב מוטיבים ארכיטקטוניים מוסלמיים והינדים. במבצר זה חיו המהראג'ות עד בנייתה של העיר גייפור למרגלות המבצר. בג'אייפור עצמה נצפה אל ארמון "הרוחות" מבנה בעל 5 קומות הצופה על רחובה הראשי של ג'ייפור. נערוך סיבוב ברחוב הססגוני שכולו שוק, החוצה את העיר. וונוכל להתרשם מתעשיית אבני החן היקרות המפורסמות בכל העולם ובתעשיית הטקסטיל המיוחדת. לינה בג'יפור

יום 8: ג'יפור- ארמון המלך- מצפה אסטרונומי
נמשיך את ביקורינו בג'יפור. נתחיל את היום בסיור בארמון המלך, ארמון זה נבנה ע"י המהראג'ה ג'יי סינג השני במחצית הראשונה של המאה ה-18. ועד ימינו אנו המהראג'ה של ג'ייפור מתגורר בחלק מארמון זה, וחלק נוסף פתוח לציבור כמוזיאון. בארמון נוכל לראות חפצים, רהיטים, את אולם קבלת הפנים המלכותי, בגדים מלכותיים ועוד. לאחר הסיור בארמון נסייר במצפה האסטרונומי שנקרא "ג'נטר מנטר". המצפה נבנה גם הוא ע"י המהראג'ה ג'יי סינג השני (בונה העיר), והוא המצפה האסטרוני הגדול והשמור ביותר מבין המצפים האסטרונומים שנבנו. בערב, נחתום את סיום הטיול, בקבלת פנים אצל משפחה הודית מקומית, שתארח אותנו על פי מיטב המסורת.

ימים 9-10 : ג'יפור – מומבאי – ת"א
בחלקו הראשון של היום, נותיר זמן חופשי לביקור בשווקים הססגוניים והצבעוניים של ג'איפור. לקראת אחה"צ, העברה לשדה התעופה המקומי, וממנו נצא בטיסה למומבאיי, ממנה נמריא בטיסת לילה ישירה של אל על לתא בה ננחת למחרת.

המחירים כוללים:
v טיסות תל אביב – מומבאי – תל אביב
v טיסות פנימיות בהתאם למפורט בתכנית
v בתי מלון – אכסון במלונות תיירות טובה , בהתאם לכלול בתוכנית הטיול
v בסיס הארוח – ארוחות בוקר, ארוחות ערב, ארוחת צהרים ביום העזיבה
v תחבורה – אוטובוסים תיור נוחים וממוזגים לביצוע הסיורים.
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v ויזה להודו
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול)
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.2.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים"

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply